86-135 8757 1010

De ce sunt muncitorii ocupați, dar eficiența este scăzută?

Oct 09, 2020

De ce sunt muncitorii ocupați, dar eficiența este scăzută?

 

Multe fabrici au adesea un astfel de fenomen: aproape toată lumea din fabrică este foarte ocupată, aproape fiecare departament este prea ocupat, dar eficiența generală este scăzută. De asemenea, este dificil să aflăm motivul și nu știu cum să-l îmbunătățim. Acest articol analizează motivele din opt aspecte.

1. Procesul trebuie îmbunătățit.

2. Sprijin instituțional slab.

3. Supravegherea inadecvată.

4. Capacitatea managerială a directorului de afaceri este limitată.

5. Calitatea profesională a angajaților nu este ridicată.

6. Rolul de îndrumare al"&ocupat quot; cultură.

7. Există probleme cu poziționarea strategică și direcția companiei.

8. Mijloacele tehnice nu se potrivesc.

Cum să rezolvăm aceste probleme și să reducem forța de muncă? Este mecanizat?

Odată cu dezvoltarea științei și tehnologiei, se îndreaptă încet spre mecanizare, ceea ce economisește forța de muncă și stabilizează eficiența. Eficiența muncii este stabilă.


our+products_自定义px_2020-09-08-0



Trimite anchetă